RF_Tightening

وسیله ای است که امواج رادیویی را با فرکانس بالا تولید و از بافتهای بذن عبور داده و موجب تولید حرارت عمقی به میزان 38 الی 44 درجه سانتیگراد در آنها می شود. سیستم های RF_Tightening نیز مانند RFهای بکار رفته در جراحی دارای 2 نوع الکترود(2 قطبی Bipolar) و (تک قطبی Monopolar) هستند، با این تفاوت که جریان را به سطح بزرگتری از بدن اعمال می کنند. و حرارت در یک نقطه متمرکز نمی شود بلکه در یک منطقه پخش می گردد. در استفاده از پروب بای پلار نیازی به اتصال به الکترود منفی نیست بهمین دلیل امواج فقط در موضع تماس جریان میابند و عمق نفوذ امواج کم، سطحی و در حد بافت درم و زیر درم بوده اند وترموتراپی بصورت سطحی انجام می گیرد. در استفاده از پروب مونو پلار، اتصال الکترود منفی الزامی است، بنابراین امواج در کل بدن جریان میابد و عمق نفوذ امواج بیشتر و در حد بافت های چربی است و لذا ترموتراپی عمقی انجام می گیرد.

کاربرد:

با نظر به قابلیت های سیستم RF_Tightening در انجام ترمو تراپی این سیستم می تواند در درمانهای Remodeling صورت و بدن و نیز درمان سلولیت موفق و موثر باشد.

1. Remodeling صورت و بدن :

این دستگاه با افزایش دما و نیز کاهش چربی غدد می تواند در درمانهای Remodeling صورت و بدن موثر باشد، از جمله:

_ از بین بردن چین و چروک در صورت و دور چشم _ رفع شلی پوست در قسمت های مختلف بدن _ درمان آکنه فعال _ و کاهش چربی های انباشته شده در نواحی مختلف بدن.

2. سلولیت :

برای درک موفقیت RF_Tightening در درمان سلولیت کافی است علل بروز و روش درمان سلولیت را مرور نماییم.

علل بروز سلولیت:
_ تجمع چربی در سلولهای چربی
_ کاهش و توقف تخلیه لنف و جریان خون مویرگی
_ افزایش مواد سمی حاصل از متابولیسم ( سوخت و ساز مواد)
_ کاهش متابولیسم و تبادلات حیاتی
_ افزایش درم بافتی و فیبروزه شدن بافت همبند

روش درمان سلولیت:
_ جریان خون مویرگی در موضع افزایش داده شود
_ آب و مواد سمی زائد بوسیله درناژ لنفی از موضع خارج گردد.
_متابولیسم از طریق اکسیژن رسانی افزایش یابد
_ سایز سلولهای چربی کوچک شود.
_ با تحریک فیبرها، خاصیت الاستیک بافت همبند باز گردانده شود.

با نگاهی به مطالب فوق و مرور دوباره اثرات فیزیولوژیک ترموتراپی، میتوان گفت که سیستم های RF_Tightening می توانند با تولید کلاژن و افزایش Tone up، افزایش گردش خون موضعی، درناژ لنفی و لیپولیز چربی ها، بطور موثری سلولیت را درمان نماید. بعلت عبور امواج رادیویی از بافت ها و ایجاد حرارت در درون و عمق آنها توانمندی این دستگاه ها نسبت به دستگاهای دیگر بطور قابل ملاحظه ای افزایش یافته و موجب گردیده است که توانمند تراز تکنولوژی های مشابه عمل نماید و نتایج قطعی آن در جلسات درمانی کمتری میسر شود.


برچسب‌ها: درمان شلی پوست, درمان آکنه, درمان چین و چروک زیر چشم, درمان چاقی موضعی
+ نوشته شده توسط شرکت طب مارکت در شنبه بیست و ششم شهریور ۱۳۹۰ و ساعت 10:22 |
ابزار و قالب وبلاگبیست تولزکد نمایشگر رتبه سایت در گوگل
این سایت را حمایت می کنم
ابزار و قالب وبلاگبیست تولز

گوگل پلاس